Breed BIS ja erikoisnäyttelyn tulokset 1.10.2016

Breed BIS tulokset


 

LuokkaKissaEMSTulosOmistajaKasvattajaTuomari
Aikuinen urosSC Kharn-Ka Your Choice, JW, DVM, DSMSOM nKM BIV NOM BISJaana HeikanenJaana HeikanenReiter Helene
Aikuinen naarasGIC Amajan Klara KassandraSOM oEX1 CACS NOM BISAnne-Maj AhokasAnne-Maj AhokasCoste Louis
KastraattiurosSP,SC Kharn-Ka Jewel Of Blues, DVM, DSMSOM nKM NOM BISPirjo KiviniemiJaana HeikanenReiter Helene
KastraattinaarasSP,SC,MW,BW Kharn-Ka Taygeta TaurusSOM nKM BIV NOM BISJaana HeikanenJaana HeikanenReiter Helene
Nuoret (7-10 kk)Kharn-Ka Io, JWSOM nEX1 NOM BISJaana HeikanenJaana HeikanenReiter Helene
Pennut (4-7 kk)Amajan Nino NicostratoSOM oEX1 BIV NOM BISLauri RuotsalainenAnne-Maj AhokasCoste Louis
VeteraaniSW,SP,EC Dushara Mint of Kharnka, DVM, DSM, DMSOM o1 NOM BISJaana HeikanenTeresa GuldagerSzadurska Dorota

 

 

Breed BIS nominoidut kissat


 

NumKissaSexEMSLuokkaTulosOmistajaKasvattajaTuomari
356IC King von GuldaMSOM o5EX1 CAGCIB NOMAnne-Maj AhokasDaniela GüldenpfennigCoste Louis
240Redcheetah's WaloMABY p9EX1 CAC NOMSari RuutuRitva SantaraPaloluoma Anne
203SC Osiris(V) Total Surprise, JW, DVMMABY n1KM NOMMarianne SurakkaMichael Wm & Sue ShawnPeltonen Martti
326SC Kharn-Ka Your Choice, JW, DVM, DSMMSOM n1KM BIV NOM BISJaana HeikanenJaana HeikanenReiter Helene
225IC Nebuankhet ZakzakielMABY a5EX1 CAGCIB BIV NOMSonja PekkonenAnne KontulaSzadurska Dorota
         
355IC Amajan Klara KassandraFSOM o3EX1 CACS NOM BISAnne-Maj AhokasAnne-Maj AhokasCoste Louis
232SC Redcheetah's AuroraFABY o1KM NOMRitva SantaraRitva SantaraPaloluoma Anne
208Nebuankhet Waily Waily Waily!FABY n9EX1 CAC NOMAnne KontulaAnne KontulaPeltonen Martti
328SunnyPace FritillariaFSOM n9EX1 CAC NOMNina Nylander & Sari PirskanenNina Nylander & Sari PirskanenReiter Helene
224GIC Nebuankhet Valentine WaterFABY a3EX1 CACS NOMNina SillanpääAnne KontulaSzadurska Dorota
         
363SunnyPace FraxinusMSOM o10EX1 CAP NOMHanna SalonenNina Nylander & Sari PirskanenCoste Louis
237GIP Nebuankhet Captain John CarterMABY o4EX1 CAPS NOMTiina PoloAnne KontulaPaloluoma Anne
220Pellburn Jacoby Stealin' HomeMABY n10EX1 CAP BIV NOMKoshka HellqvistPellerin (C. Giammarinaro SherryPeltonen Martti
337SP,SC Kharn-Ka Jewel Of Blues, DVM, DSMMSOM n2KM NOM BISPirjo KiviniemiJaana HeikanenReiter Helene
365IC Haiko Walimai de la CornalineMSOM as10EX1 CAP NOMNonna LaeslehtoValerie BourelSzadurska Dorota
         
362SW,SP,EC Dushara Mint of Kharnka, DVM, DSM, DMFSOM o2KM NOMJaana HeikanenTeresa GuldagerCoste Louis
243GIP Kawaii JunkoFABY p4EX1 CAPS BIV NOMJonna VarhamaPia TukkinenPaloluoma Anne
353GIC Foxkiss Athene noctuaFSOM a10EX1 CAP BIV NOMMinttu RuohomäkiElina KoivistoPeltonen Martti
340SP,SC,MW,BW Kharn-Ka Taygeta TaurusFSOM n2KM BIV NOM BISJaana HeikanenJaana HeikanenReiter Helene
         
358Kharn-Ka QianoushFSOM o11EX1 BIV NOMJaana HeikanenJaana HeikanenCoste Louis
252Saivokattens PäivänsädeFABY ps11EX1 NOMSinikka TuomaalaSinikka TuomaalaPaloluoma Anne
330Kharn-Ka Io, JWFSOM n11EX1 NOM BISJaana HeikanenJaana HeikanenReiter Helene
228Nebuankhet Nae Master!MABY a11EX1 BIV NOMAlisa HolmAnne KontulaSzadurska Dorota
         
359Amajan Nino NicostratoMSOM o12EX1 BIV NOM BISLauri RuotsalainenAnne-Maj AhokasCoste Louis
381Link Kubembeleza HaibaMABY o12EX1 BIV NOMVille Linkola & Ilona LinkolaIlona Linkola & Ville LinkolaPaloluoma Anne
214Hottie aus AbusirFABY n12EX1 BIV NOMPia Inge Slot & Christoph KappelChristoph KappelPeltonen Martti
331Amajan Maffeo MacarioMSOM n12EX1 BIV NOMMarja SireniusAnne-Maj AhokasReiter Helene
230Silkkihienon XO EmilianiFABY a12EX1 NOMPirkko VanhamäkiPirkko VanhamäkiSzadurska Dorota

 

Erikoisnäyttelyn tulokset


 

 Paras ticking
    ABY:
    1. Gaspacho Bonjour L´Amour*PT
    2. Nebuankhet Captain John Carter
    3. SaltNPepper Rocky Road
    
    SOM:
    1. Foxkiss Canis lupus
    2. Foxkiss Egretta garzetta
    3. Haiko Walimai de la Cornaline
    
 Lumoavimmat silmät
    1. Nebuankhet Nae Quin!
    2. Laire Valar Lorien
    3. Foxkiss Elephas maximus

 Sukupolvi-look-a-like (kaksi neljän sukupolven sisällä olevaa sukulaiskissaa)
    1. Nebuankhet Valentine Water ja Nebuankhet Nae Quin!
    2. Misobel's Abigail ja SunnyPace Fritillaria
    3. Kisompa's Giancarlo ja Foxkiss Esox lucius
    
 Rodunomaisin vartalo
    1. Foxkiss Elephas maximus
    2. Saivokattens Päivänsäde
    3. Amajan Maffeo Macario

 Suurenmoisin seniori
    1. Kharn-Ka Jewel of Blues
    2. Lamadegaan Aladdin
    3. Kharn-Ka Taygeta Taurus 

  •  Yleisön suosikkiaby: SaltNPepper After Eight
  •  Yleisön suosikkisomali: Amajan Norton Norberto
  •  Tuomarin suosikkiaby: Nebuankhet I found Serenity
  •  Tuomarin suosikkisomali: SunnyPace Betonica

Erikoisnäyttelyn tuomarina toimi Carin Sahlberg.

Kiitos talkoolaisille, näytteilleasettajille, sponsoreille ja yleisölle kivasta päivästä!