Erikoisnäyttelyn tulokset

Somakiss ry onnittelee näyttelyssä menestyneitä ja kiittää kaikkia osallistuneita!

Best of Best

 

 

Abessinialaiset

 

Somalit

1.

1. Almaros Makkabi of Vuolas

ABY n     Uros     Synt. 1.3.2021

Isä: GC BWR NW Almaros Xtreme Sauvage Xemail
Emo: GC Almaros Venetia Eterna

O: Sanna-Leena Santapakka, Milla Kuusisto
K: Alice Rosol

 

1.

52. GIP SC FI*Vulpes Aither DVM

SOM n     Uros     Synt. 15.10.2016

Isä: CH Foxgarden's Baron Barnsby (*D)
Emo: CH FI*Foxkiss Cissa thalassina

O: Kati Leppäniemi
K: Minttu Ruohomäki

2.

37. WW18 SC Cellani Sieno UkassaKinté DVM

ABY n      Uros      Synt. 17.10.2016

Isä: CH*,CH Des Entrechats Just For Me
Emo: CH Cellani Cupra Tasitaa

O: Katriina Suomalainen
K: Ingrid Filgraebe

 

2.

34. FI*Nemiena’s Extended Play

SOM a     Uros     Synt. 4.1.2021

Isä:  SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Ulf Jakobsson
K: Niina ja Anssi Salokannel

3.

21. CH FI*Vuolas Piste jolta ei ollut paluuta JW

ABY n     Uros     Synt. 8.2.2020

Isä: IC FI*Nebuankhet VanVan
Emo: PR SC FI*Nebuankhet Yraen Ruadh DVM

O: Milla Kuusisto ja Sanna-Leena Santapakka
K: Sanna-Leena Santapakka

 

3.

9. FI*Nemiena's Love Me In Black

SOM a     Naaras     Synt. 31.5.2021

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Niina ja Anssi Salokannel
K: Niina ja Anssi Salokannel

   

Aikuiset abyt

 

Aikuiset somalit

1.

21. CH FI*Vuolas Piste jolta ei ollut paluuta JW

ABY n     Uros     Synt. 8.2.2020

Isä: IC FI*Nebuankhet VanVan
Emo: PR SC FI*Nebuankhet Yraen Ruadh DVM

O: Milla Kuusisto ja Sanna-Leena Santapakka
K: Sanna-Leena Santapakka

 

1.

34. FI*Nemiena’s Extended Play

SOM a     Uros    Synt. 4.1.2021

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Ulf Jakobsson
K: Niina ja Anssi Salokannel

2.

22. FI*Herzlichkeits Jojo's Bizarre Adventure

ABY a     Naaras     Synt. 25.1.2021

Isä: FI*Nebuankhet Gloryhammer
Emo: CH FI*Neaera’s Celeste Velato

O: Jemina Töyrylä
K: Jemina Töyrylä 

 

2.

33. GIC FI*Foxkiss Falco alopex

SOM a     Uros    Synt. 24.4.2019

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: GIC FI*Foxkiss Egretta garzetta

O: Tuija Lehtinen ja Elina Koivisto
K: Elina Koivisto

3.

15. FI*Miragerie Dacey JW

ABY n     Naaras     Synt. 18.11.2020

Isä: WW18 SC Cellani Sieno UkassaKinté DVM
Emo: GIC FI*Miragerie Ambrosia JW DVM

O:Milla Kuusisto ja Raimo Jauhiainen
K: Milla Kuusisto ja Raimo Jauhiainen

 

3.

32. GIC FI*Amajan Svilda Sperandea

SOM n     Naaras    Synt. 26.12.2018

Isä: Ferox Per Sé
Emo: SC FI*Amajan Neffi Nerea

O: Anne-Maj Ahokas
K: Anne-Maj Ahokas

4.

23. SC FI*Nebuankhet Pastel Goth DVM

ABY a     Naaras     Synt. 31.8.2017

Isä: SC FI*Nebuankhet Zakzakiel DVM
Emo: GIC Chardryn von Kalimdor*CH

O: Sanna-Leena Santapakka
K: Anne Kontula

 

4.

36. SC FI*Amajan Neffi Nerea

SOM o     Naaras     Synt. 15.4.2016

Isä: RW QGC Aruna Guban Geronimo
Emo: PR SC FI*Amajan eAmbra Eminente

O: Anne-Maj Ahokas
K: Anne-Maj Ahokas

5.

13. IC Farris of the Anvil von Kalimdor*CH

ABY n    Uros     Synt. 14.4.2019

Isä: Emalon von Kalimdor*CH
Emo: IC Charlize di Habashat*IT

O: Eetu Pesonen ja Anne Kontula
K: Nadin Sguaitamatti

 

5.

35. CH VeterPustini Barbara

SOM a     Naaras     Synt. 30.10.2018

Isä: W.CH. Xanffox Winfried
Emo: W.CH. Solomeya Elite Person

O: Niina ja Anssi Salokannel
K: Lyubeshkina Ekaterina

6.

29. SC Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue DVM

ABY o     Uros     Synt. 31.8.2017

Isä: SC FI*Nebuankhet Zakzakiel DVM
Emo: GIC Chardryn von Kalimdor*CH

O: Anne Kontula
K: Anne Kontula

  

7.

30. SC FI*Nebuankhet Siraxta

ABY o     Naaras     Synt. 14.4.2018

Isä: WW18 SC Cellani Sieno UkassaKinté DVM
Emo: IP IC FI*Nebuankhet Nae Quin!

O: Nina Sillanpää
K: Anne Kontula

  

8.

12. GIC Chardryn Von Kalimdor*CH

ABY n     Naaras      Synt. 15.5.2016

isä: NW GIC Balgaras von Kalimdor*CH
emo: Akkiris von Kalimdor*CH

O: Anne Kontula
K: Nadin Sguaitamatti

  

9.

27. FI*Vuolas Kaikkeus on kaunis

ABY a     Naaras     Synt. 18.5.2019

Isä: Emalon von Kalimdor*CH
Emo: SC FI*Nebuankhet Pastel Goth DVM

O: Sanna-Leena Santapakka ja Emilia Uusitalo
K: Sanna-Leena Santapakka 

  

10.

20. FI*Vuolas Olen edelleen maan päällä

ABY n     Naaras      Synt. 31.7.2020

Isä: WW18 SC Cellani Sieno UkassaKinté DVM
Emo: FI*Vuolas Kaikkeus on kaunis

O: Sanna-Leena Santapakka ja Emilia Uusitalo
K: Sanna-Leena Santapakka

  
   

Abypennut

 

Somalipennut

1.

1. Almaros Makkabi of Vuolas

ABY n     Uros     Synt. 1.3.2021

Isä: GC BWR NW Almaros Xtreme Sauvage Xemail
Emo: GC Almaros Venetia Eterna

O: Sanna-Leena Santapakka, Milla Kuusisto
K: Alice Rosol

 

1.

9. FI*Nemiena's Love Me In Black

SOM a     Naaras     Synt. 31.5.2021

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Niina ja Anssi Salokannel
K: Niina ja Anssi Salokannel

2.

2. Huatli von Kalimdor

ABY n     Naaras     Synt. 10.5.2021

Isä: Marsmellow Make My Day
Emo: Elanaria von Kalimdor

O: Nadin Sguaitamatti
K: Nadin Sguaitamatti

 

2.

5. FI*Kharn-Ka Realswiftfox

SOM n    Naaras     Synt. 22.4.2021

Isä: FI*Kharn-Ka HocusPocus
Emo: CH PL*Fryga Felicity

O: Sari Myllynen
K: Jaana Heikanen

3.

3. FI*Herzlichkeits Mein Herz Brennt

ABY o     Uros     Synt. 24.3.2021

Isä: CH FI*SaltNPepper Chunky Monkey
Emo: CH FI*Neaera’s Keala Orida

O: Jemina Töyrylä
K: Jemina Töyrylä

 

3.

8. FI*Nemiena's Fear No Evil

SOM a     Naaras     Synt. 31.5.2021

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Niina ja Anssi Salokannel
K: Niina ja Anssi Salokannel

4.

4. FI*Neaera's Ruby Woo

ABY o     Naaras    Synt. 26.2.2021

Isä: CH FI*SaltNPepper Chunky Monkey
Emo: SC FI*Neaera's Iaera Nalani

O: Carla Järventausta
K: Carla Järventausta

 

4.

10. FI*Nemiena’s Warrior Soul

SOM a     Uros     Synt. 31.5.2021

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Jenni Valtonen
K: Niina ja Anssi Salokannel

  

5.

6. FI*Nemiena's Force Majeure

SOM n     Naaras     Synt. 31.5.2021

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Pia Fjäder ja Kari Hakola ja
Niina ja Anssi Salokannel
K: Niina ja Anssi Salokannel

  

6.

7. FI*Nemiena’s Calling the Wild

SOM a     Naaras     Synt. 31.5.2021

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Anna Aaltonen
K: Niina ja Anssi Salokannel

  

7.

11. FI*Amajan Viola Viviana

SOM o     Naaras     Synt. 4.3.2021

Isä: SC FI*Amajan Norton Norberto DVM
Emo: GIC FI*Amajan Serenissima Serafina

O: Anne-Maj Ahokas
K: Anne-Maj Ahokas

   

Kastraattiabyt

 

Kastraattisomalit

1.

37.     WW18 SC Cellani Sieno UkassaKinté DVM

ABY n     Uros      Synt. 17.10.2016

Isä: CH*,CH Des Entrechats Just For Me
Emo: CH Cellani Cupra Tasitaa

O:Katriina Suomalainen
K: Ingrid Filgraebe

 

1.

52. GIP SC FI*Vulpes Aither DVM

SOM n     Uros     Synt. 15.10.2016

Isä: CH Foxgarden's Baron Barnsby (*D)
Emo: CH FI*Foxkiss Cissa thalassina

O: Kati Leppäniemi
K: Minttu Ruohomäki

2.

42. IP SC FI*Nebuankhet Nae Quin!

ABY a     Naaras    Synt. 23.12.2015

Isä: Dushara Godric-of-Kawaii
Emo: SP SC FI*Nebuankhet Valentine Water DVM

O: Nina Sillanpää
K: Anne Kontula

 

2.

51. FI*Nemiena's Long Play

SOM n     Uros      Synt. 4.1.2021

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Niina ja Anssi Salokannel
K: Niina ja Anssi Salokannel

3.

39. FI*Herzlichkeits Fullmetal Alchemist

ABY n     Naaras     Synt. 25.1.2021

Isä: FI*Nebuankhet Gloryhammer
Emo: CH FI*Neaera’s Celeste Velato

O: Janna Kauppila, Jemina Töyrylä
K: Jemina Töyrylä

 

3.

55. SP FI*SunnyPace Juglans

SOM o     Uros      Synt. 8.11.2017

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: FI*SunnyPace Emilia javanica

O: Ulf Jakobsson
K: Nina Nylander ja Sari Pirskanen

4.

46. PR SC FI*Nebuankhet Yraen Ruadh DVM

ABY o     Naaras     Synt. 12.9.2013

Isä: Dushara Godric-of-Kawaii
Emo: FIN*Nebuankhet Ochú

O: Sanna-Leena Santapakka
K: Anne Kontula

 

4.

54. SC FI*SunnyPace Galega

SOM o     Uros      Synt. 30.8.2016

Isä: GR*Nektarcats Duffy
Emo: GIP SC FI*SunnyPace Consolida

O: Niina ja Anssi Salokannel
K: Nina Nylander ja Sari Pirskanen

5.

43. GIP CH FI*Nebuankhet Jace Beleren

ABY a     Uros     Synt. 23.12.2017

Isä: WW18 SC Cellani Sieno UkassaKinté DVM
Emo: SC FI*Nebuankhet Waily Waily Waily!

O: Eetu Pesonen
K: Anne Kontula

 

5.

53. PR SC FI*Foxkiss Daphnia mirabilis

SOM a     Naaras     Synt. 6.3.2014

Isä: W'Moritz von Rankwald *CH
Emo: PR GIC FIN*Kisompa's Hermina

O: Elina Koivisto
K: Elina Koivisto

6.

38. SP SC Gaspacho Bonjour L'Amour*PT

ABY n     Uros     Synt. 18.8.2011

Isä: Agridoce Bonjour L'Amour*PT
Emo: Conquilha Bonjour L'Amour*PT

O: Anne Kortemaa
K: Ana Cristina Madeira Guerra Goncalves

  

7.

56. GIP SC Osiris(V) Total Surprise JW DVM DSM

ABY n     Uros     26.11.2013

Isä: GD CH Osiris(V) Sammy Davis Junior
Emo: Osiris(V) Rumour Has It

O: Marianne Surakka
K: Michael Wm ja Sue Shawn

 

  

8.

45. GIP SC FI*Neaera’s Genna Gingerella

ABY o     Naaras     Synt. 12.9.2014

Isä FI*Silkkihienon Unda Maris
Emo GIP FI*Neaera's Fiammetta

O: Niina Hakulinen
K: Carla Järventausta

  

9.

49. PR FI*Vuolas Tavoite oli puhdasta hulluutta

ABY p     Uros    Synt. 28.8.2020

Isä: CH FI*Vuolas Unelmaamme puhdistaa JW
Emo: PR SC FI*Nebuankhet Yraen Ruadh DVM

O: Saija Eerola
K: Sanna-Leena Santapakka

  

10.

47. IP Segena’s Wheels on Fire

ABY o     Uros     Synt. 4.9.2019

Isä: CHA CH/TICA CH Abysphere Mishanya of Segena
Emo: CFA CH Segena's Pink Panthera

O: Juliana Ja Jaani Paski
K: Brigitte von Szczawinski

  
   
   

VÄRIN PARHAAT

  

Riistat abyt

 

Riistat somalit

Aikuiset Aikuiset

21. CH FI*Vuolas Piste jolta ei ollut paluuta JW

ABY n     Uros     Synt. 8.2.2020

Isä: IC FI*Nebuankhet VanVan
Emo: PR SC FI*Nebuankhet Yraen Ruadh DVM

O: Milla Kuusisto ja Sanna-Leena Santapakka
K: Sanna-Leena Santapakka

 

32. GIC FI*Amajan Svilda Sperandea

SOM n     Naaras    Synt. 26.12.2018

Isä: Ferox Per Sé
Emo: SC FI*Amajan Neffi Nerea

O: Anne-Maj Ahokas
K: Anne-Maj Ahokas

Kastraatti Kastraatti

37.     WW18 SC Cellani Sieno UkassaKinté DVM

ABY n     Uros      Synt. 17.10.2016

Isä: CH*,CH Des Entrechats Just For Me
Emo: CH Cellani Cupra Tasitaa

O:Katriina Suomalainen
K: Ingrid Filgraebe

 

52. GIP SC FI*Vulpes Aither DVM

SOM n     Uros     Synt. 15.10.2016

Isä: CH Foxgarden's Baron Barnsby (*D)
Emo: CH FI*Foxkiss Cissa thalassina

O: Kati Leppäniemi
K: Minttu Ruohomäki

Pennut Pennut

1. Almaros Makkabi of Vuolas

ABY n     Uros     Synt. 1.3.2021

Isä: GC BWR NW Almaros Xtreme Sauvage Xemail
Emo: GC Almaros Venetia Eterna

O: Sanna-Leena Santapakka, Milla Kuusisto
K: Alice Rosol

 

5. FI*Kharn-Ka Realswiftfox

SOM n    Naaras     Synt. 22.4.2021

Isä: FI*Kharn-Ka HocusPocus
Emo: CH PL*Fryga Felicity

O: Sari Myllynen
K: Jaana Heikane

 

  

Siniset abyt

 

Siniset somalit

Aikuiset Aikuiset

22. FI*Herzlichkeits Jojo's Bizarre Adventure

ABY a     Naaras     Synt. 25.25.1.2021

Isä: FI*Nebuankhet Gloryhammer
Emo: CH FI*Neaera’s Celeste Velato

O: Jemina Töyrylä
K: Jemina Töyrylä 

 

34. FI*Nemiena’s Extended Play

SOM a     Uros    Synt. 4.1.2021

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Ulf Jakobsson
K: Niina ja Anssi Salokannel

Kastraatti Kastraatti

43. GIP FI*Nebuankhet Jace Beleren

ABY a     Uros     Synt. 23.12.2017

Isä: WW18 SC Cellani Sieno UkassaKinté DVM
Emo: SC FI*Nebuankhet Waily Waily Waily!

O: Eetu Pesonen
K: Anne Kontula

 

53. PR SC FI*Foxkiss Daphnia mirabilis

SOM a     Naaras     Synt. 6.3.2014

Isä: W'Moritz von Rankwald*CH
Emo: PR GIC FIN*Kisompa's Hermina

O: Elina Koivisto
K: Elina Koivisto

  Pennut

 

 

9. FI*Nemiena's Love Me In Black

SOM a     Naaras     Synt. 31.5.2021

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: CH VeterPustini Barbara

O: Niina ja Anssi Salokannel
K: Niina ja Anssi Salokannel

   

Punaiset abyt

 

Punaiset somalit

Aikuiset Aikuiset

29. SC Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue DVM

ABY o     Uros     Synt. 31.8.2017

Isä: SC FI*Nebuankhet Zakzakiel DVM
Emo: GIC Chardryn von Kalimdor*CH

O: Anne Kontula
K: Anne Kontula

 

36. SC FI*Amajan Neffi Nerea

SOM o     Naaras     Synt. 15.4.2016

Isä: RW QGC Aruna Guban Geronimo
Emo: PR SC FI*Amajan eAmbra Eminente

O: Anne-Maj Ahokas
K: Anne-Maj Ahokas

Kastraatti Kastraatti

46. PR SC FI*Nebuankhet Yraen Ruadh DVM

ABY o     Naaras     Synt. 12.9.2013

Isä: Dushara Godric-of-Kawaii
Emo: FIN*Nebuankhet Ochú

O: Sanna-Leena Santapakka
K: Anne Kontula

 

55. SP FI*SunnyPace Juglans

SOM o     Uros      Synt. 8.11.2017

Isä: SC FI*SunnyPace Galega
Emo: FI*SunnyPace Emilia javanica

O: Ulf Jakobsson
K: Nina Nylander ja Sari Pirskanen

Pennut Pennut

3. FI*Herzlichkeits Mein Herz Brennt

ABY o     Uros     Synt. 24.3.2021

Isä: CH FI*SaltNPepper Chunky Monkey
Emo: CH FI*Neaera’s Keala Orida

O: Jemina Töyrylä
K: Jemina Töyrylä

 

11. FI*Amajan Viola Viviana

SOM o     Naaras     Synt. 4.3.2021

Isä: SC FI*Amajan Norton Norberto DVM
Emo: GIC FI*Amajan Serenissima Serafina

O: Anne-Maj Ahokas
K: Anne-Maj Ahokas

   

Beiget abyt

  
Kastraatti  

49. PR FI*Vuolas Tavoite oli puhdasta hulluutta

ABY p     Uros    Synt. 28.8.2020

Isä: CH FI*Vuolas Unelmaamme puhdistaa JW
Emo: PR SC FI*Nebuankhet Yraen Ruadh DWM

O: Saija Eerola
K: Sanna-Leena Santapakka