ABY & SOM Breed BIS and Special Show

 

Kiitos onnistuneesta näyttelystä!

Breed BIS tulokset

Luokka Kissa EMS Tulos Omistaja Kasvattaja Tuomari
Aikuinen uros SC Kharn-Ka Your Choice, JW, DVM, DSM SOM n KM BIV NOM BIS Jaana Heikanen Jaana Heikanen Reiter Helene
Aikuinen naaras GIC Amajan Klara Kassandra SOM o EX1 CACS NOM BIS Anne-Maj Ahokas Anne-Maj Ahokas Coste Louis
Kastraattiuros SP,SC Kharn-Ka Jewel Of Blues, DVM, DSM SOM n KM NOM BIS Pirjo Kiviniemi Jaana Heikanen Reiter Helene
Kastraattinaaras SP,SC,MW,BW Kharn-Ka Taygeta Taurus SOM n KM BIV NOM BIS Jaana Heikanen Jaana Heikanen Reiter Helene
Nuoret (7-10 kk) Kharn-Ka Io, JW SOM n EX1 NOM BIS Jaana Heikanen Jaana Heikanen Reiter Helene
Pennut (4-7 kk) Amajan Nino Nicostrato SOM o EX1 BIV NOM BIS Lauri Ruotsalainen Anne-Maj Ahokas Coste Louis
Veteraani SW,SP,EC Dushara Mint of Kharnka, DVM, DSM, DM SOM o 1 NOM BIS Jaana Heikanen Teresa Guldager Szadurska Dorota


Breed BIS nominoidut kissat

Num Kissa Sex EMS Luokka Tulos Omistaja Kasvattaja Tuomari
356 IC King von Gulda M SOM o 5 EX1 CAGCIB NOM Anne-Maj Ahokas Daniela Güldenpfennig Coste Louis
240 Redcheetah's Walo M ABY p 9 EX1 CAC NOM Sari Ruutu Ritva Santara Paloluoma Anne
203 SC Osiris(V) Total Surprise, JW, DVM M ABY n 1 KM NOM Marianne Surakka Michael Wm & Sue Shawn Peltonen Martti
326 SC Kharn-Ka Your Choice, JW, DVM, DSM M SOM n 1 KM BIV NOM BIS Jaana Heikanen Jaana Heikanen Reiter Helene
225 IC Nebuankhet Zakzakiel M ABY a 5 EX1 CAGCIB BIV NOM Sonja Pekkonen Anne Kontula Szadurska Dorota
                 
355 IC Amajan Klara Kassandra F SOM o 3 EX1 CACS NOM BIS Anne-Maj Ahokas Anne-Maj Ahokas Coste Louis
232 SC Redcheetah's Aurora F ABY o 1 KM NOM Ritva Santara Ritva Santara Paloluoma Anne
208 Nebuankhet Waily Waily Waily! F ABY n 9 EX1 CAC NOM Anne Kontula Anne Kontula Peltonen Martti
328 SunnyPace Fritillaria F SOM n 9 EX1 CAC NOM Nina Nylander & Sari Pirskanen Nina Nylander & Sari Pirskanen Reiter Helene
224 GIC Nebuankhet Valentine Water F ABY a 3 EX1 CACS NOM Nina Sillanpää Anne Kontula Szadurska Dorota
                 
363 SunnyPace Fraxinus M SOM o 10 EX1 CAP NOM Hanna Salonen Nina Nylander & Sari Pirskanen Coste Louis
237 GIP Nebuankhet Captain John Carter M ABY o 4 EX1 CAPS NOM Tiina Polo Anne Kontula Paloluoma Anne
220 Pellburn Jacoby Stealin' Home M ABY n 10 EX1 CAP BIV NOM Koshka Hellqvist Pellerin (C. Giammarinaro Sherry Peltonen Martti
337 SP,SC Kharn-Ka Jewel Of Blues, DVM, DSM M SOM n 2 KM NOM BIS Pirjo Kiviniemi Jaana Heikanen Reiter Helene
365 IC Haiko Walimai de la Cornaline M SOM as 10 EX1 CAP NOM Nonna Laeslehto Valerie Bourel Szadurska Dorota
                 
362 SW,SP,EC Dushara Mint of Kharnka, DVM, DSM, DM F SOM o 2 KM NOM Jaana Heikanen Teresa Guldager Coste Louis
243 GIP Kawaii Junko F ABY p 4 EX1 CAPS BIV NOM Jonna Varhama Pia Tukkinen Paloluoma Anne
353 GIC Foxkiss Athene noctua F SOM a 10 EX1 CAP BIV NOM Minttu Ruohomäki Elina Koivisto Peltonen Martti
340 SP,SC,MW,BW Kharn-Ka Taygeta Taurus F SOM n 2 KM BIV NOM BIS Jaana Heikanen Jaana Heikanen Reiter Helene
                 
358 Kharn-Ka Qianoush F SOM o 11 EX1 BIV NOM Jaana Heikanen Jaana Heikanen Coste Louis
252 Saivokattens Päivänsäde F ABY ps 11 EX1 NOM Sinikka Tuomaala Sinikka Tuomaala Paloluoma Anne
330 Kharn-Ka Io, JW F SOM n 11 EX1 NOM BIS Jaana Heikanen Jaana Heikanen Reiter Helene
228 Nebuankhet Nae Master! M ABY a 11 EX1 BIV NOM Alisa Holm Anne Kontula Szadurska Dorota
                 
359 Amajan Nino Nicostrato M SOM o 12 EX1 BIV NOM BIS Lauri Ruotsalainen Anne-Maj Ahokas Coste Louis
381 Link Kubembeleza Haiba M ABY o 12 EX1 BIV NOM Ville Linkola & Ilona Linkola Ilona Linkola & Ville Linkola Paloluoma Anne
214 Hottie aus Abusir F ABY n 12 EX1 BIV NOM Pia Inge Slot & Christoph Kappel Christoph Kappel Peltonen Martti
331 Amajan Maffeo Macario M SOM n 12 EX1 BIV NOM Marja Sirenius Anne-Maj Ahokas Reiter Helene
230 Silkkihienon XO Emiliani F ABY a 12 EX1 NOM Pirkko Vanhamäki Pirkko Vanhamäki Szadurska Dorota


Erikoisnäyttelyn tulokset:

- Paras ticking
    ABY:
    1. Gaspacho Bonjour L´Amour*PT
    2. Nebuankhet Captain John Carter
    3. SaltNPepper Rocky Road
    
    SOM:
    1. Foxkiss Canis lupus
    2. Foxkiss Egretta garzetta
    3. Haiko Walimai de la Cornaline
    
- Lumoavimmat silmät
    1. Nebuankhet Nae Quin!
    2. Laire Valar Lorien
    3. Foxkiss Elephas maximus

- Sukupolvi-look-a-like (kaksi neljän sukupolven sisällä olevaa sukulaiskissaa)
    1. Nebuankhet Valentine Water ja Nebuankhet Nae Quin!
    2. Misobel's Abigail ja SunnyPace Fritillaria
    3. Kisompa´s Giancarlo ja Foxkiss Esox lucius
    
- Rodunomaisin vartalo
    1. Foxkiss Elephas maximus
    2. Saivokattens Päivänsäde
    3. Amajan Maffeo Macario

- Suurenmoisin seniori
    1. Kharn-Ka Jewel of Blues
    2. Lamadegaan Aladdin
    3. Kharn-Ka Taygeta Taurus 

- Yleisön suosikkiaby: SaltNPepper After Eight
- Yleisön suosikkisomali: Amajan Norton Norberto
- Tuomarin suosikkiaby: Nebuankhet I found Serenity
- Tuomarin suosikkisomali: SunnyPace Betonica

Erikoisnäyttelyn tuomarina toimi Carin Sahlberg.


Kiitos talkoolaisille, näytteilleasettajille, sponsoreille ja yleisölle kivasta päivästä!